2013 PMYO ŞAHSEN BAŞVURU TECRÜBESİ

2013 PMYO Başvurusunu ve evraklarını teslim eden üyelerimizden Polis Adayı Gül, yaşadığı bu tecrübeyi sizlerle paylaşmak için sitemize makalesini gönderdi. Sizlerde yaşadığınız olumlu olumsuz tecrübeleri bize iletebilirsiniz.

Arkadaşlar ben  şahsen başvurumu 29 Nisan sabahı yani ilk günden  Afyonkarahisar Pmyo da yaptım.Tecrübemi ve yaşadıklarımı sizlere faydası olur diye anlatmak istiyorum. Sabah 10 da okula girdim. Girişte arama var ama sıkı bir şekilde değil. Küçük bir odadan kızlara pembe, erkeklere sarı dosya verip bina içindeki konferans salonuna yönlendirdiler. Orada 60 kişi kadar aday vardı ,sıra 7 şer 8 er aldıkları için çabuk ilerliyordu. Tam benim bulunduğum sıraya gelecekti ki  öğle molası girdi araya. Öğle molasından yarım saat fedakarlık yapıp 13 de  bizi içeri aldılar. Aynı sırama tekrar girdim. Herkesten 4 tane fotoğrafının arkasına ad, soyad ve tc numaralarını yazmaları istendi. Bu aşamada kesinlikle pilot kalem kullanmayın birkaç kişinin fotoğrafı iptal oldu bu yüzden. Zaten siz her ihtimale karşı yedek foto götürün yanınızda. Güler yüzlü bir polis memuruna denk gelmiştim. O sırasını söyledi ve evrakları onaylayıp bana verdi bende dosyaya taktım. Diploma fotokopimi tekrar istedi, orada çektirdim. Ücreti var mı diye sorduğumda fotokopi çeken memur bugün size özel beleş diye şaka yaptı 🙂 Neyse daha sonra  dosyamı masaya bırakıp karşıya geçmem istendi. Beklerken bi başka polis abi gelip dosyaları aldı götürdü ve tekrar gelip adını okuduğum gelsin dedi. Orada ilk benim adım okundu, diğerleri arkamda tek sıra oldu.Tek sıra halinde kişilik testi yapılacak salona gittik. Kişilik  testinde bazı sorular 2/3 defa tekrarlanmış. Bence bu çok akıllıca o yüzden cevaplarınız  tutarlı olsun bir soruya  farklı cevaplar vermeyin ve ne dediğinizi unutmamaya çalışın. sonra 120 soruluk test bitti, imza attık ve dışarıda bekledik. Az önceki abi gelip tekrar adımızı okuyup bizi başka odaya götürdü. Çok beklemeden sıra geldi bilgilerimi bilgisayardan kontrol etmem söylendi. Burada bayanlara öncelik verildi. Bilgilerimi kontrol  ettim ve dışarıda bekledim. Adım tekrar okundu  ve artık mülakat günü yanımda getireceğim belgeyi almaya gidiyordum. Mülakat belgemi alacağım odada belgeyi aldığıma dair kağıdı okuyup imzaladım. Tabi adımı ve soyadımı yazarak. Herkes gibi bende oturdum ve adım okundu. masadaki memura elimdeki kağıdı verdim. O da bana nihayet giriş belgemi verdi ve 25 mayıs sabah  8 de burada ol eşofman giy mutlaka dedi. Saat öğle sonu 15 civarı olmuştu, bir arkadaşla aynı gün aynı saate denk geldik beraber giricez.

İşte bu kadar. Umarım başvuruya gidecek arkadaşlara bi faydası dokunur. Rabbim bu güzel,kutsal ve zorlu yolda yardımcımız olsun. Bir sonraki yazım inşallah başarı  hikayem olacak. 🙂 editör abi ben bu şekilde anlattım, yazım kuralları ve noktalama işaretlerine uymaya çalıştım  ama sen uygunsuz bir şey görürsen sana zahmet düzeltirsin.                                                                                                       

Polis  Adayı Gül.

 

PMYO.NET ailesi olarak sana mülakat ve yazılı sınavında başarılar diliyoruz. editor@pmyo.net

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET