2017 PMYO alımları olacak mı?

Polis alımlarında yoğunlukla POMEM’e yönelik alımların yapılması, adaylarda alımlarının yapılıp yapılmayacağı yönünde ikileme düşmelerine sebep olmuştur. Emniyet teşkilatı 2015 yılında polis eğitimine yönelik radikal kararlarla mevcut PMYO’ların çoğunu POMEM’e dönüştürerek 2020 yılından sonra alımların sadece POMEM yoluyla yapılmasını kararlaştırmıştır.

2020 yılına kadar PMYO alımlarının devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bu söylememizi destekleyen en büyük gelişme Polis Akademisi tarafından yayınlanan 2017 yılı akademik takvimidir.

Bu takvime göre 2017 PMYO sınavlarına göre kazanan adayların 09 Eylül 2017 tarihinde okula gelişleri net tarih verilerek belirlenmiştir.

 

Bu aşamadan sonra belirsizlikleri kaldırmak için bu ay içinde Polis Akademisi tarafından PMYO alımlarına yönelik açıklamaların ve sınav detaylarının açıklanmasını bekliyoruz. Gecikme olarak POMEM alımlarına yönelik işlem yoğunluğunun varlığını söyleyebiliriz.

Adayların sıklıkla YGS’den kaç puan alanların başvurabileceğine yönelik soruları bulunmaktadır. Geçen sene ilan edilen 270 ham puanın bu senede aynen açıklanmasını bekliyoruz.

Sınava hazırlanan tüm adaylara başarılar diliyoruz.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET