3 Bin TL maaşla sözleşmeli er alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 12 ilde görevlendirilmek üzere sözleşmeli er alımı yapacak.

 

SÖZLEŞMELİ ER ADAYLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

 

1. 01 Ocak 2013 tarihinde başlayan aday önbaşvuruları, halen www.kkk.tsk.tr genel ağ (internet) adresinden alınmaya devam etmektedir.

 

2. Bugüne kadar temin edilen sözleşmeli erlerHakkâri ilinde görev yaparken, 2013 yılında Hakkâri İline ilave olarak Ağrı, Ardahan, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli ve Van illerinde de görev yapmak üzere sözleşmeli er temin edilecektir.

 

3. Ayrıca, adayların istihdam edileceği sınıf/branşlar; Piyade, Bakım, Aşçı, İş Makinesi İşletmeni, Hafif/Ağır Araç Sürücüsü, Elektrik ve Güç Kaynakları Operatörü, Ekmek Pişirici, Sıhhiye Elemanı, Köpek Eğiticisi, Sıhhi Tesisatçı, Kaloriferci, Bilgisayar İşletmeni olacak şekilde genişletilmiştir.

 

4. Sözleşmeli er olarak istihdam edilecek olan personelin yaklaşık olarak maaşları, görev yapacakları il ve görev yerlerine bağlı olarak aşağıda belirtilmiştir:

GÖREVİ İLLER MAAŞ (TL) TAZMİNATLAR (TL)
Piyade, Aşçı, Elektrik ve Güç KaynaklarıOperatörü, Hafif Araç Sürücüsü, Ekmek Pişirici, Bilgisayar İşletmeni, Sıhhiye Elemanı, Köpek Eğiticisi, Sıhhi Tesisatçı, Kaloriferci. Doğubayazıt (Ağrı), Hakkâri 2.900 – 3.000 3’üncü yılın sonunda 24.500-25.000 4’üncü yılın sonunda 30.000-31.000 5’inci yılın sonunda 36.000-37.000 6’nci yılın sonunda 42.700-42.800 7’nci yılın sonunda 60.000-61.000
Iğdır, Kars, Ardahan 1.600 – 1.700
Bakım, Aşçı, Bilgisayar İşletmeni, Elektrik ve Güç Kaynakları Operatörü, Hafif Araç Sürücüsü, Sıhhiye Elemanı, Kaloriferci, Sıhhi Tesisatçı. Erzincan, Erzurum, Muş, Ağrı 1.600 – 1.650
Aşçı, Elektrik ve Güç Kaynakları Operatörü, Hafif/Ağır Araç Sürücüsü, İş Makinesi İşletmeni, Ekmek Pişirici, Bilgisayar İşletmeni, Sıhhiye Elemanı, Sıhhi Tesisatçı, Kaloriferci. Bitlis, Van, Ağrı, Bingöl, Muş, Tunceli, Erzurum, Kars

5. 2011 ve 2012 yıllarında temin edilen sözleşmeli erler de dâhil olmak üzere bundan sonra temin edilecek sözleşmeli er adayları, sözleşmeli er statüsünde tertip edildikleri birliklerden (illerden) K.K.K.lığınca belirlenecek süre sonunda istekli olmaları halinde, idare tarafından uygun görülen garnizonlardaki (batı garnizonları dâhil) benzer kadro görevlerine atanabileceklerdir.

 

6. Adaylar, sınıf/branş ve il tercihlerini seçim aşaması sınavları için K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)na geldiklerinde (yapılacak olan ayrıntılı açıklamalardan sonra) ilave yetenekleri de dikkate alınarak “tercih dilekçesi doldurmak suretiyle” yapacaklardır.

 

7. 01 Ocak 2013 tarihinden bugüne kadar ön başvuru esnasında sınıf/branş tercihi yapmış olan sözleşmeli er adayları da yeni sınıf/branş ve il tercihlerini, seçim aşaması sınavları için K.K. Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)na geldiklerinde “tercih dilekçesi doldurmak suretiyle” yapacaklardır.

 

8. Adaylar, seçim aşaması sınavlarına gelirken; yapacakları sınıf/branş tercihlerine esas olacak şekilde sahip oldukları tüm diploma, bonservis, sertifika, kurs belgesi gibi belgelerin asıllarını ve birer suret fotokopilerini yanlarında getireceklerdir.

Memurlar.Net

 

 
]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET