Sayın ziyaretçi, PMYO.NET® polislik sınavları ve polislik mesleği ile ilgili soru-cevap platformuna hoş geldiniz! Taklitlerimizden Sakınınız.

Üye olmak için tıklayınız.

Twitter adresimiz @pmyonet

15,924 soru

45,475 cevap

8,099 üye

176 Kişi Aktif
0 Üye ve 176 Misafir

Okuduğum okulu dondurup pmyo'ye geçiş yapabilirmiyim?

3,146 hit
Ben 3. sınıf üniversite öğrenciyim derslerimde iyi. Yalnız benim aklımda bu yıl oluşan bi fikir var bu yüzden size danışmak istedim. Ben okudugum okulu dondurup bu yıl pmyo'yu kazansam ve bu okulumu dondurup o pmyo'ya kaydımı yaptırıp 2 yılın sonunda polis memuru oldugumda tekrar gelip okuluma 4. sınıftan polis olarak devam etme şansım varmı? Bu konuyla alakalı biraz arastırma yaptım diplomamı pmyo ya vermeden önce noter tasdikli olursa ancak öyle dondurabilirmişim. Şimdi sizden bu konuyla ilgili bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Kolay gelsin..
25 Aralık 2013 PMYO Genel kategorisinde Esat Yeni Üye (400 puan) sordu

2 Cevap

0 oy

en önemli detay lise diplomasıdır

 

pmyo yu kazanan adaylardan eğitim öğretim başladığında lise diplomalarının aslı istenir, lise diplomanın aslını üniversitenden sadece kayıt sildirdiğinde alabilirsin

 

bir şekilde aldın diyelim, ve pmyo da okumaya başladın ve bitirdin, polis memuru olarak göreve başladın.

 

Kaydının dondurduğun üniversiten atıyorum Konya'da... İlk görev yerin konya değilse nasıl o okulda okuyacaksın. Konya olsa bile üniversitede okuman için izin vermezlerse okuyamazsın.

 

PMYO da okula gelen iller dışında bir yere tayin olamazsın, 

 

Aday memurlar için öğrenim durumu özür durumlarına girmez ve tayin isteyemezsin.

 

En mantıklısı ve yapılabiliri üniversite bittikten sonra iş hayatına yön vermektir.

 

Bence üniversiteni önce bitir sonra yön ver hayatına...

25 Aralık 2013 Editor Kurucu (5,588,280 puan) cevapladı
0 oy

Fikriniz için teşekkür ederim ama okulumu dondurduğum için pmyo'dan mezun olurken okulumuza gelen görev yerlerimiz belli olmadan önce ben durumumu bi dilekçeyle bildirsem; Yani şu ilde eğitimim yarıda kalmıstır ona devam etmek istiyorum gibisinden böyle bişeyin gerçekleşme ihtimali yokmu? Ayrıca geçmişte hiç yaşanmamış bi olaymı sizce ?

 

Yada şöyle yapma ihtimalimiz olabilirmi.. Okulu 3. sınıf bittiğinde bırakıp pmyoya geçip ordan mezun olduktan sonrada son kalan 1 yılımı yabi sadece 4. sınıfı açıktan okumak gibi bi şansım olabilirmi?

 

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

27 Aralık 2013 Esat Yeni Üye (400 puan) cevapladı

İlgili sorular

0 cevap 110 hit
1 cevap 149 hit
1 cevap 95 hit
95 hit 18 Ocak 2017 Polislik Mesleği kategorisinde misafir sordu
...