Sayın ziyaretçi, PMYO.NET® polislik sınavları ve polislik mesleği ile ilgili soru-cevap platformuna hoş geldiniz! Taklitlerimizden Sakınınız.

Üye olmak için tıklayınız.

Twitter adresimiz @pmyonet

15,451 soru

45,017 cevap

7,685 üye

118 Kişi Aktif
0 Üye ve 118 Misafir

kavgadan dolayı sabıkası olan ve para cezası yemiş kişi polis olabilir mi?

727 hit
26 Aralık 2013 PMYO Genel kategorisinde mustafa savaş sordu

2 Cevap

0 oy

h) Kasten işlenen ve Kanunundaki suçun ilgili maddesinde suçun ceza üst sınırı en az 1 yıl hapis cezası olan suçlar ile Devlet Memurları Kanununun 48/A-5 maddesinde ismen sayılan suçlardan dolayı,

     1- Affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa dahi mahkûmiyeti bulunmamak, (Adli Para Cezası dahil)

     2- Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak,

     3- Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak,

     4- Kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,

------

 

şartları senin polis olmana engeldir

 

26 Aralık 2013 Editor Kurucu (5,574,220 puan) cevapladı
0 oy
olamazsın malesef.
1 Şubat 2014 Sena Yılmaz Yeni Üye (560 puan) cevapladı

İlgili sorular

1 cevap 77 hit
77 hit 23 Mart 2016 PMYO Genel kategorisinde ozelharekat Aktif Üye (1,990 puan) sordu
1 cevap 459 hit
1 cevap 509 hit
509 hit 15 Şubat 2015 PMYO Genel kategorisinde ayazmercan Yeni Üye (590 puan) sordu
...