Sayın ziyaretçi, PMYO.NET® polislik sınavları ve polislik mesleği ile ilgili soru-cevap platformuna hoş geldiniz! Taklitlerimizden Sakınınız.

Üye olmak için tıklayınız.

Twitter adresimiz @pmyonet

15,920 soru

45,471 cevap

8,089 üye

171 Kişi Aktif
0 Üye ve 171 Misafir

PMYO Başvuru ve Sınav deneyimleriniz...

254 hit
PMYO sınavına daha önce girmemiş olanları bilgilendirmek isteyenler bu başlığı kullanabilirler.

Üye olmak çok basit, hemen üye olup paylaşımlarınızla adayları bilgilendirebilirsiniz.

Tüm adaylara başarı dileklerimle...
2 Ocak 2014 PMYO Genel kategorisinde Editor Kurucu (5,588,280 puan) sordu

3 Cevap

0 oy
Ben mülakat deneyimimi anlatayım. Öyle ayrıntıya girip uzatmak istemiyorum. En önemli olan komisyon karşısında iken yaşadıklarımız onlardan bahsedim kısaca.

Renk körlüğü felan boy kilo ölçümü oldu. Önce spor parkuru vardı oraya girdik . Ben 36 saniyede bitirdim . Ordan çıktık vücudumuza baktılar başka bir komisyonda. Ordanda psikolojik teste girdik. Burası çok önemli. Sıra bana geldi girdim içeri. İçerde 3 yıldızlı emniyet müdürü ve 2 tane bayan psikolok vardı. Girer girmez müdür bana mardinli misin dedi. Bende hayır dedim. Nerelisin peki dedi Şanlıurfalıyım dedim. Bak yaklaşmışım dedi. Sonra baban ne iş yapıyor dedi bende belediyede işçi dedim. Eviniz var mı dedi var dedim. Apartman mı dedi müstakil dedim. Yan komşunuz var mı dedi evet dedim. Peki yan komşunuzun tavuğu hiç bahçenize girdiğinde kavga ettiniz mi dedi. Ve ben o komisyonu 5 dakika gülme krizine sokan o cümleyi kurdum.'' TAVUK kullanmıyorlar efendim'' diyince komisyon dağıldı resmen çok samimiyim 5 dakika boyunca güldük. Bayanlardan biri kafasını masadan kaldıramadı. Sonra bana elendin dedi müdür gülerek bende gülerek sağlık olsun efendim dedim çıktım. Tabi ben yusuf yusuf oldum ya adım gerçekten okunmasa die korkmaya başladım. Neyse ki okundu adım ve 4 yıldızlı emniyet müdürünün yanına geçtik. İçeri girdim emniyet müdürü kaynıyor. 4 yıldızlı olan o kadar düşük b sesle konuşuyor ki duymak mümkün değil. BUrda müdür işitmenizde bir problem var mı die bakıyor kasmayın kendinizi sadece dinleyin. Neyse adımı felan yüksek sesle söyledim 2 tane kart seçtim. Biri kırmızı biri mavi. Kırmızıda yukarı doğru bir ok çizmişler. Ok hangi yönü gösteriyor hemen cevap veriniz diyor bende kuzey dedim. Yukarı doğru die . Ama sanırım yanlıştı . Neyse mavi kartı aldım. Kurt derenin tepesinde su içiyormuş kuzuda derenin aşağısında su içiyormuş. KURT kuzuya git başka yerde su iç suyumu bulandırıyosun demiş. Burda ki çelişkiyi hemen anlatınız die. 2 saniye bekledikten sonra o mükemmel cevabı verdim, haala inanamıyorum. Dedim ki dere yukardan aşağı akar bu durumda kuzu kurdun değil kurt kuzunun suyunu bulandırır dedim. Müdür tebessüm bile etmeden çıkabilirsin canım dedi. Neyse çıktım bekliyoruz. Yan tarafta da kızlar komisyona girip çıkıo o elenio öbürü geçio felan. En son mülakat kağıtlarımızı aldık çıktık. Sınav gününü bekledik neyse sınava geldi sıra.  1.25 puanla asil olmayı kaçırdım.  Ama yedekten de olamadık bu sene bir daha denicem şansımı. Benim anımda böyle arkadaşlar umarım biraz fikir verir.

PÜF nokta şu komisyon karşısında lavbali olmadan üst alt ilişkisi çerçevesinde güzel muhabbet etmek. Olayı muhabbete döküyorlar sizde karşılık verin. Sakın elenme korkusu yaşamayın orda bunu hissettirmeyin. Konuşun dura dura hızlı değil. Bende az bişe pelteklik var . Ama müdür çok iyi ifade ediyosun dedi kendini. Dura dura konuşun acele yok . Allah yardımcımız olsun.
2 Ocak 2014 rıdvan Platin Üye (69,670 puan) cevapladı
0 oy
Rıdvan 1.25 ile asil i kaçırınca yedeklerde üst sıraya geçmedinmi.Nasıl sıra gelmedi.Herneyse başarılar kardeşim bu sene başarırsın inşallah.
2 Ocak 2014 batuhanözgan Platin Üye (72,380 puan) cevapladı
0 oy
Gelmedi ya kardeş bende şaşırdım. Benden düşüklere gelmiş sitede gurur tablosuna baktım. Hatta araştıracaktık felan da düşmedik peşine sonra. İnşallah kardeş sağol sanada başarılar.
2 Ocak 2014 rıdvan Platin Üye (69,670 puan) cevapladı

İlgili sorular

2 cevap 146 hit
146 hit 6 Ocak 2014 PMYO Genel kategorisinde aslantaş sordu
1 cevap 135 hit
135 hit 25 Aralık 2013 PMYO Genel kategorisinde tuğrul sordu
1 cevap 373 hit
373 hit 7 Ocak 2014 PMYO Genel kategorisinde alipusat44 Aktif Üye (3,460 puan) sordu
...