Audi Q8 geliyor

Audi, Temmuz 2015’te tanıtacağı yeni nesil Q7 den sonra Q8’i de üreteceklerini açıkladı. BMW X6, Range Rover Sport ve yeni çıkacak Mercedes-Benz GLE Coupe gibi üst sınıf modellere rakip olacak Q8, lüksün yanında sportif sürüş deneyimini de sunacak.


Autocar’a konuşan Audi Teknik Şefi Ulrich Hackenberg: “Q8 gelecek. Prologue Concept modelinin tasarımından etkilenen yepyeni bir araba olacak. Q7 den daha duygusal ve daha sportif olacak. Q7 yedi kişilik bir araba olacakken Q8 daha çok bir coupeye benzeyecek.” dedi.

Yakın zamanda tanıtımı yapılacak yeni Q7 Audi’nin mevcut tasarım anlayışı ile ürettiği son modellerden birisi olacak. Yeni tasarım şefi Marc Lichte’nin geç gelişi ile tasarıma çok fazla bir etkisi olmasa da Q8 hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında Q7’den daha farklı görünecek.

Hackenberg ’in resmi olarak onaylandığını, şu anda geliştirme programının yürütüldüğünü ve üretiminin en geç üç yıl içerisinde yapılacağını belirtti. Yeni tüm dünyada satışa sunulacaksa da Çin, Orta Doğu, Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük pazarların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduracak ve hedefinin orijininde bu pazarlar olacak.

Audi Q8 in 5 metreden daha uzun ve geniş bir araç olması bekleniyor. Ayrıca arabanın tamamen elektrikli veya bir plug-in hibrit olması da muhtemel. Arabalar.gen.tr

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET