FYO Alımlarında Kontenjan Dolmadı, Ek Alımlar Başladı

Alımlarında Kontenjan Dolmadı, Ek Alımlar Başladı. Ek alımları ile ilgili tüm detaylar yazımızın devamında.

 

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu alanlarda alt kademe amir yetiştirmek üzere Polis Akademisine bağlı FYO Şube Müdürlüğü bünyesine okutulmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan devlet üniversitelerinin birinci ve ikinci öğretiminde öğrenim gören öğrencilerden 2500 öğrenci alımı için 20-31 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılan sınav sonuçları açıklanmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaç duyduğu alanlarda yeterli öğrenci alımı yapılamadığından Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan Fakülte ve Yüksekokullardan yeniden öğrenci alımı yapılması için 05-11 Kasım 2014 tarihleri arasında Saat: 23:59′ a kadar ek bir ön başvuru süresi tanınmış olup sınavlar 12-16 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ. 
BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

FYO Alımlarında Kontenjan Dolmadı, Ek Alımlar Başladı” için 3 yorum

 • 24 Kasım 2014 tarihinde, saat 12:38
  Permalink

  fyo ek alım sonuçları ne zaman açıkalanacak ?

  Yanıtla
 • 13 Kasım 2014 tarihinde, saat 16:02
  Permalink

  sizler yedek olduğunuz için oyle önce asiller kaydolunur sonra asiller vazgeçerse gitmekten veya sağlık kontrolünden geçemezlerse siz yedekler onların yerine alınır. Ancak kontenjan dolmadığında yedelerden alım yapılmaz ancak asiller vazgeçerse dediğim gibi.Sizden daha iyi adaylar ve asiller bulabilmek için de tekrar alım yapıyorlar

  Yanıtla
 • 6 Kasım 2014 tarihinde, saat 17:43
  Permalink

  Yedeklerin akıbeti ne olacak neye göre değerlendirilicez ayrıca kaçıncı yedek olduğum yazmıyor madem istenilen kişi sayısına ulaşılamadı neden yedeğim?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET