MHP’den Özel Harekat Alımlarına Yönelik Talep

Polis Özel Harekat Alımlarında Lise Şartı Olduğu İçin Askerlik Şartının Kaldırılması, Yaşın 30’a Çıkarılması Gerekiyor. Bayan alımlarının da en az 1000 kişilik kontenjanla yapılması gerekiyor.

MHP’nin açıklaması

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, bazı gençlerle Meclis basın kapısı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, polis meslek eğitim merkezlerine, polisi yetiştirmek üzere 10 bin polis adayı alınacağının açıklandığını hatırlattı.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi demokrasisine sahip çıktığını belirten Erdem, “O geceyi hain FETÖ darbesi olarak değil de Türk milletinin mücadele gecesi olarak görmemiz gerekiyor.” diye konuştu. Daha önce 5 bin özel harekat polisi alınırken 29 yaş ve lisans mezunu olma şartlarının arandığını anımsatan Erdem,“Bu dönem ki alımda, 28 yaş sınırı ve lise mezunu olma koşulu getirildi. Lise mezunu olma şartı esneklik ama 28 yaş sınırı, maalesef sınırlandırıcı bir şart. Buradaki gençlerimiz 17 bin kişiyi temsilen burada. Bu gençler, ‘bizler bu ülkenin sahibiyiz, Türk milleti için ölüme gitmeye razıyız’ diyor. Lise şartı olduğu için askerlik şartının kaldırılması ve 28 yaşın da 30 yaşa çıkarılması gerekmektedir.”sözlerini sarfetti.

MHP’li Erdem, alınacak 10 bin özel harekat polisinden sadece bininin kadın olacak olmasını da eleştirerek, “İktidar, ‘kadın evde otursun, çocuk doğursun ama askeriyede, polislikte ve başka alanlarda bulunmasın’ diyor.” dedi.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET