Özel Harekat Polis Memurları Ne kadar Maaş Alıyor?

Polis meslek eğitim merkezine öğrenci olarak kabul edilenler, eğitim-öğretimlerini parasız yatılı ve üniformalı olarak görürken her türlü ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları da Devlet tarafından karşılanmaktadır. Öğrencilik döneminde, polis meslek yüksekokulu öğrencilerine ödenen miktarda harçlık da ödenmektedir.

Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına atananlardan özel harekât birimlerinde fiilen görev yapan polis memurlarının aylık maaşları, görev yaptıkları yerin kalkınmada öncelikli yer olup olmamasına ve operasyonlarda görev almalarına bağlı olarak değişebilmektedir.

2017 yılının ilk altı aylık döneminde polisi olarak göreve başlayacak, bekar ve çocuksuz bir kişinin alabileceği aylık ücret tutarı bilgilerine aşağıda yer verilmiştir.
a-Aylık net

Eğitim Durumu Derece Kademe Hizmet Yılı Aylık Net Maaş*
Lisans Mezunu 8/1 Yeni başlayan 4660,71 TL
Önlisans Mezunu 9/2 Yeni başlayan 4627,36 TL
Lise Mezunu 11/1 Yeni başlayan 4622,49 TL

*Yukarıdaki maaş rakamlarına; tayın bedeli  ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti dahildir.

*2017 AGİ tutarları belirlenmediğinden, 2016 yılında geçerli olan 123,53 TL’lik tutar kullanılmıştır. Bu nedenle, aylık net maaşlar yukarıdaki rakamlardan 5-10 TL kadar fazla olabilir.

b-Aylık net maaşa bazı tutarlar ilave edilebilir

-Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele ödenecek ilave temininde güçlük zammının aylık net tutarı:  61,59 TL.

-Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgeler veya Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca ortak belirlenecek kritik yörelerde özel harekât ve operasyon timinde görev alan personele ödenecek tazminatın aylık net tutarı: 864,51 TL

-Büyük ölçekli yolsuzluk, terör ve benzeri faaliyetlere karşı ülke çapında gerçekleştirilen operasyonlara katılan personele ve bu personele destek hizmetleri sağlayan personele ödenebilecek aylık ilave fazla çalışma ücretinin (en çok) net tutarı: 158,48 TL

c-Eş ve çocuktan dolayı, aile yardımı ve asgari geçim indiriminden yararlanabilir

-Çalışmayan eşinden dolayı aylık net 204,99 TL aile yardımı ödenir.

-7 yaşından küçük her bir çocuk için 48,04 TL, 7 yaş ve daha büyük her bir çocuk için 24,02 TL aile yardımı ödenir.

-Eş ve çocuk durumuna göre, yararlanılan asgari geçim indiriminin miktarı artar. (2016 yılında en çok net 86,46 TL)

memurunyeri

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Özel Harekat Polis Memurları Ne kadar Maaş Alıyor?” için 2 yorum

 • 7 Kasım 2016 tarihinde, saat 13:43
  Permalink

  Benim diploma üniversitede vermiyorlar aslının fotokopisini ve aslı gibi mührünü bastılar geçerli olurmu

  Yanıtla
  • 7 Kasım 2016 tarihinde, saat 14:01
   Permalink

   aslını vermezler, fotokopisini aslı gibidir diye onaylasalar yeter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET