PMYO Adayları İçin Son Tarih 9 Haziran

Polis Meslek Yüksek Okulları Öğrenci Adaylığı Sınavı için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan mülakatta başarılı olan adayların, 4-9 Haziran tarihleri arasında ÖSYM’ye başvuruda bulunmaları gerekiyor.

 

ÖSYM Başkanlığının açıklamasına göre, 2014 Polis Akademisi Polis Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavı (2014-PMYO) 29 Haziran 2014’te yapılacak. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan mülakat sınavını başararak yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar, 4-9 Haziran 2014 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvuru yapacak. Adaylar başvurularını internet aracılığıyla bireysel olarak veya herhangi bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapabilecek. Başvuru Merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacak, başvuru süresi bittikten sonra başvuru alınmayacak. Adaylar sınav ücretini başvurudan önce yatıracak. Başvuru için ücreti yatırmak yeterli sayılmayacak. Sınav ücretini yatırdığı halde başvurusunu gerektiği şekilde tamamlamayan adayların sınava girmeleri mümkün olmayacak. İnternet üzerinden bireysel başvuru yapacak adayların, işlemlerinin tamamlanabilmesi için başvuru ekranında “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı” açıklamasının mutlaka görülmesi gerekiyor. Adaylardan, başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün de yazıcıdan alınması istendi. Başvuru Merkezlerinden müracaat eden adaylar ise Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan “onay kodu”nu görevliye bildirecek. Görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacak. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçerli sayılmayacak ve sorumluluk adaya ait olacak. Başvurusunu tamamlayan adaylardan, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasından Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeleri, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü almaları istendi.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET