PMYO Mülakat Sınavı içeriği

PMYO sınavlarına başvuran adaylar öncelikle ön sağlık kontrolünden geçerler. Bu adaylar daha sonra fiziki yeterlilik sınavına ondan sonra da mülakat sınavına katılırlar. Mülakat sınavına katılabilmenin temel koşulu fiziki yeterlilik sınavından en az 60 puan almaktır. Fiziki yeterlilik sınavından en az 60 puan alamayan aday elenir. Ayrıca mülakat sınavında da en az 70 puan almak zorunluluğu bulunmaktadır.

Buna göre içeriği;

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülakat sınav komisyonu tarafından mülakat sınavına tabi tutulurlar. Adaylara, soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir.

Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir.

Değerlendirmede adayın;

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılır. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için toplam 70 puan veya üzerinde alması gerekir.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

PMYO Mülakat Sınavı içeriği” için 4 yorum

 • 27 Aralık 2016 tarihinde, saat 15:20
  Permalink

  benim boy 169 bir problem olurmu

  Yanıtla
  • 21 Şubat 2017 tarihinde, saat 23:44
   Permalink

   Olmaz sınır 1.67 önemli olan boy değil zaten vatana millete hayırlı bir birey olmak

 • 26 Aralık 2016 tarihinde, saat 15:12
  Permalink

  Ben 20 yaşındayım açık liseye kaydoldum boyum 1.70 kilom 65 yüzümde yara izleri var ama çok değil sigarada içiyorum liseyi bitirdiğim zaman polis olabilirmiyim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET