PMYO Öğrencilerine Yönelik Kitap Okuma Kampanyası

Teşkilatımız bünyesinde temel eğitim veren kurumlarda aday öğrenciler çağın gereklerine göre eğitilmekte ve devamlı değişen ve gelişen dünyada daha kaliteli güvenlik hizmeti sunabilmek için hazırlıklarını sürdürmektedirler.

Toplumun huzur ve güven ortamını en üst seviyede sağlayabilmek amacıyla günümüz dünyasının gereklerine ve güvenlik ihtiyaçlarına uygun bir anlayışla teşkilatımız eğitim öğretim kurumlarında eğitimlerine devam eden öğrencilere yönelik olarak kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Genel Müdürlük Makamı’nın 05.03.2013 tarihli Onayına istinaden ‘Kitap Okuma Kampanyası’ başlatılmıştır. 
Söz konusu kampanya çerçevesinde ‘Kitap Okuma, Yazar Söyleşileri, Kitap Okuma Seminerleri, Kitap Bağışı ve Sınıf Kütüphaneleri Oluşturma’ gibi farklı etkinlikler de düzenlenecektir. Bu kapsamda; Güvenlik Bilimleri Fakültesi, Polis Meslek Yüksek Okulları, Polis Meslek Eğitim Merkezleri ve Polis Kolejleri öğrencilerine yönelik olarak 11 Mart 2013 ile 15 Mayıs 2013 tarihleri arasında devam edecek Kitap Okuma Kampanyası sonucunda kampanya kapsamında dereceye girecek öğrenciler ödüllendirilecektir.

Uygulama

 1. Kampanya 11 Mart 2013 ile 15 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
 2. Kampanya Polis Akademisi, Polis Koleji, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) kurumlarında okuyan öğrencilere yönelik olacaktır.
 3. Kampanya süresince her birimlerce kitap bağış kampanyası düzenlenerek, personelin, öğrencilerin ve varsa kurumun bulunduğu şehirdeki yayınevlerinin okula kitap bağışı yapmalarına imkân sağlanacaktır.
 4. Kampanya süresince birimler değişik kitap yazarları ile söyleşi düzenleyerek okumanın önemine vurgu yapacak ve öğrencilerin okuma farkındalığını yükseltecek etkinlikler düzenleyebilirler.
 5. Kampanya süresince hızlı okuma seminerleri düzenlenebilir ve konunun uzmanlarının öğrenciyle buluşması ve birimlerde seminer vermesi sağlanmalıdır.
 6. Kampanya dâhilinde sınıf kütüphanesinden, okul kütüphanesinden, halka açık kütüphanelerden alınan kitaplar ile sınıf komiserlerinin bilgisi dâhilinde her türlü kitap okunabilecektir.
 7. Ders kitapları ile öğretim üyeleri/ders görevlileri/öğretmenler tarafından ödev olarak verilen kitaplar da kampanyaya dâhil edilecektir.  
 8. Okunan kitaplar sınıf komiserlerine düzenli olarak bildirilecek ve sınıf komiserleri tarafından düzenli olarak kaydedilecektir.
 9. Her sınıftan en fazla kitap okuyan 5 öğrenci 16 Mayıs 2013 tarihine kadar her eğitim kurumunun Eğitim Şube Müdürlüğüne bildireceklerdir. Her sınıftan gelen derecelere göre okul çapında dereceye giren ilk 5 öğrenci belirlenerek Okul Müdürlükleri tarafından Polis Akademisi Güvenlik Eğitimi Araştırma Merkezi’ne (GEAR) en geç 20 Mayıs 2013 tarihine kadar bildirilecektir. Her okuldan dereceye giren öğrenciler Polis Akademisi web sayfasında ilan olunacaktır. 
 10. Her okulda dereceye giren ilk 5 öğrenci okul müdürlükleri tarafından törenle ödüllendirileceklerdir. Kampanya kapsamında her okulun en fazla kitap okuyan öğrencisine Polis Akademisi’nce Tablet Bilgisayar verilecektir. 2., 3., 4., ve 5. olan öğrencilere ödülleri okul müdürlükleri tarafından verilecektir.
 11. Her Eğitim Kurumunda Dereceye Giren İlk 5 Öğrenciye Verilecek Ödüller

          1. Öğrenciye Tablet Bilgisayar
          2. Öğrenciye Okul Müdürlüğünce Takdir Edilecek Ödül
          3. Öğrenciye Okul Müdürlüğünce Takdir Edilecek Ödül
          4. Öğrenciye Okul Müdürlüğünce Takdir Edilecek Ödül
          5. Öğrenciye Okul Müdürlüğünce Takdir Edilecek Ödül

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET