Polis Akademisi ve PMYO öğrencilerine Yurtkur’dan kredi imkanı

YURTKUR, polis akademisi ve Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) öğrencilerine de kredi verecek.

 

 YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, polis akademisi ve polis meslek yüksekokulu öğrencilerine de kredi vermek için çalıştıklarıın belirterek, ”Yaklaşık bir ay içinde çalışmalarımız sona erecek” dedi.


Kaynak : Haber3

 

Polis Meslek Yüksekokullarında okuyan öğrencilere devlet karşılıksız olarak ayda 40-50 TL arasında harçlık vermekteydi. Bu harçlık yerine YURTKUR’dan verilecek öğrenci kredileri PMYO öğrencilerini ekonomik yönden rahatlatacak bir uygulama olması sebebi ile destekliyoruz.

PMYO’larda ekonomik zorluklarla bayram izinlerinde ailelerinin yanına gidemeyen, çarşı iznine çıkamayan öğrenciler bulunmaktadır. Hatta ekonomik durumu iyi olmayan öğrenciler için fonlar oluşturulduğunu bilmekteyiz.

İnşallah kısa sürede gerçekleşir de bu durumda olan öğrenciler bir an önce rahatlar.

]]>

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET