POMEM 20. Dönem Şehit ve Gazi Yakınları KPSS puanı

Polis alımlarında emniyet teşkilatı şehit ve gazi çocukları ve onların eşlerine yönelik pozitif ayrımcılık yapılmaktadır. Bu ayrımcılık sonucu başvuran diğer adayların kontenjanları olumsuz bir şekilde etkilenmemektedir. Açıklanan alım sayısına ilave kontenjan sağlanarak bu kişilere vefa borcunun ödenmek istendiği söylenebilir.

POMEM 20. dönem başvuruları için emniyet mensubu olup şehit ve gazi olanların çocukları veya eşleri bu imkandan faydalanabilmek için aşağıda belirtilen KPSS puanını başvurabilmek için taşımak zorundalar.

ç) Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olmak, (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır)

Tüm şehitlere ve gazilerimize onların yakınlarına olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Allah vatanımızı milletimizi tüm musibetlerden korusun.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET