SBS başvuruları 23 Mart´a kadar

Seviye Belirleme Sınavı´na (SBS) başvurular 23 Mart´a kadar devam edecek. Adaylar, kılavuza Milli Eğitim Bakanlığı´nın internet sitesinden ulaşabilecek. SBS ile Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran´da gerçekleştirilecek. SBS, PYBS ve Polis Koleji Sınavı ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.
Sınava girecek öğrenciler, kılavuza www.meb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler. Başvurular 23 Mart tarihine kadar alınacak.
Öğrencilerin veya velilerinin SBS e-Başvuru Kılavuzu´nda yer alan bankalara öğrencinin TC Kimlik Numarası´nı belirterek 10 lira sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olacak.
SBS ücretini yatıran ve Polis Koleji başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin başvuruları da yine aynı tarihlerde Bakanlığın internet adreslerinde yer alan Polis Koleji Başvuru Kılavuzu´na göre yapılacak.
SBS başvurusunu yapan ve PYBS başvurusunda bulunmak isteyen 8. sınıf öğrencilerinin başvuruları ise PYBS başvuru şartlarını taşımaları halinde 12-23 Mart tarihlerinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlükleri tarafından e-Okul sistemi üzerinden yapılacak.
VELİLER VE OKUL MÜDÜRLERİ SORUMLU
Başvuru süresi içinde okul müdürlüklerince ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak işlemlerde, fotoğraflı sınav giriş belgesi internetten çıktı alınarak onaylanacak ve öğrenciye teslim edilecek.
Öğrenciler, SBS´de e-Okul sisteminde kayıtlı olan zorunlu yabancı dil dersinin testinden sorumlu olacak. İşitme engeli olan öğrencinin yabancı dil sınavına katılmasını isteyen velisinin başvurusu varsa, bu durum e-Okul sistemine işlenecek.
İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin aynı zamanda PYBS´ye başvurmaları halinde, PYBS puanı ayrıca hesaplanmayacak, SBS puanından aldıkları puan geçerli olacak.
Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin beyan ettiği rapor ya da belgenin bir nüshası rehberlik ve araştırma merkezi müdürlüklerinde saklanacak. Bu öğrencilere ait engel durumunu gösteren belgeler Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne gönderilmeyecek.
Fotoğraflı sınav giriş belgesi, SBS ve PYBS için 28 Mayıs´tan itibaren Bakanlığın internet adresinden okul müdürlüklerince alınarak, onaylanıp, öğrenciye teslim edilecek.
Sınavlarla ilgili tüm bilgiler ve duyurular http://oges.meb.gov.tr internet sayfasında sürekli olarak yayımlanacak.
Adayların, velilerin ve okul yöneticilerinin sözü edilen internet sayfasını takip etmeleri gerekiyor.
Tüm başvuru işlemlerinin yapılmasından adayın velisi, takip edilmesinden ise okul müdürlüğü sorumlu olacak. Kaynak

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET