Soylu: Önlisans mezunlarına POMEM yolu açılabilir

Önlisans mezunu olup polis olmak isteyen adaylar mevcut şartlarda sadece PMYO sınavlarına girerek polis olmaları mümkündür. Önlisans mezunlarının hangi yollarla polis olabileceklerine yönelik önemli bir yazımızı daha önce paylaşmıştık.

 

 

Önlisans mezunlarının talepleri İçişleri Bakanına ulaşmış olacak ki bu konuyla ilgili açıklamada bulunmuştur. Açıklama aşağıda sunulmuştur.

Soylu şöyle konuştu: “Yüksekokul mezunlarının ’lere alınması yönünde talepler var. Bunları Anadoluya gittiğimizde görüyoruz. Biraz haklılıkları var. Bu şuan mümkün değil, zira ilanı erteleyip kanun değiştirmemiz lazım. Ama önümüzdeki alımlarda bunlara yönelik bir adım atıp atmamayı değerlendireceğiz. arkadaşlar rahat olsunlar, bu konuda bizim de ihtiyaçlarımız var.

editor

2006 yılından bugüne polis olmak isteyenlerin rehberi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önemli Uyarı ve Bilgilendirme: PMYO.NET sitemiz özeldir. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) veya Polis Akademisi'ni (PA) temsil etmez. Sitedeki veriler, bilgilendirme amaçlı ve gayrı resmidir. Olası bir hak kaybından ötürü sorumluluk kabul edilmez. Sitemizde yayınlanan reklamların sorumluluğu reklam verenlere aittir. PMYO.Net'in; reklamını yayınladığı kurum, kuruluş veya tüzel kişilik ile bir bağlantısı yoktur. 2006-2023 PMYO.NET